Крепи шахтные

Надійна підтримка гірничих виробок – ключове завдання в забезпеченні ритмічного і економічного функціонування шахт. Широкомасштабне застосування  арочних піддатливих кріплень з відкритим грунтом – передумова необхідності вдосконалення їх конструкцій.

Кріплення аркові А3, А4, А5

Кріплення податливе металеве арочне застосовується для кріплення підготовчих і капітальних гірничих виробок на шахтах Кузбасу. Кріплення податливе металеве арочне і кріплення зі зворотним зводом підводяться в виробках для запобігання обваленню і сполученню в слабких нестійких породах і навколишнього масиву вугілля, і збереження необхідних розмірів виробітку. Вироблення, закріплені цим кріпленням, служать для: транспортування вугілля з застосуванням стрічкових і скребкових конвеєрів, рухомого складу, провітрювання, пересування людей, доставки устаткування і матеріалів. Кріплення виготовляється в кліматичних умовах У категорії розміщення 5 ГОСТ 15150.

Розшифровка умовного позначення кріплення:

КМП-А3 – кріплення металеве податливе арочне трьохзвенне;

КМП-А4 – кріплення металеве податливе арочне чотирьохзвенне;

КМП-А5 – кріплення металеве податливе арочне
п’ятізвенне (базується на триланковому кріпленні КМП-А3, має додаткові прямолінійні ланки, що подовжують стійки, по одному на кожну стійку).

Замкові з’єднання

Основною ланкою рамних металевих кріплень, що забезпечують роботу в податливому режимі і визначають їх несучу здатність, є профіль кріплення і замкове з’єднання.

Вимоги надійності кріплення характеризують показники міцності і стабільності роботи піддатливих вузлів кріплення. Хомути замків складаються з скоб, планок та гайок. У замках ЗМК використовують фігурну планку з роката, в замках ЗПК – Фігурні планку, виштампуваними зі смуги товщиною 12 і 16 мм, а в замках ЗПП – пряму планку з боковини профілю СВП 17; 22; 27; 33 або зі смуги 160х60 мм і 18х60 мм.